
Leasing dedykowany dla branży HoReCa.
W życiu każdego hotelarza czy restauratora, pojawia się sytuacja gdy konieczny jest zakup sprzętu czy wyposażenia, jednak brak środków przesuwa te niezbędne zakupy w nieokreśloną przyszłość.
Czy faktycznie zakup urządzenia, które może znacząco obniżyć koszty lub przyśpieszyć procesy, można bez konsekwencji odsuwać w przyszłość? Czy to nie jest zbyt wysoki koszt dla Twojej firmy?
Wiemy, że kredyt w banku czy ubieganie się o leasing dla firm w branży horeca nie jest prostą sprawą. Branża na cenzurowanym. Ogromna „papierologia”. Długie procedury. Duże wpłaty własne.
MAMY na to wszystko rozwiązanie.
– Decyzja w 15 minut
– Dokumenty finansowe nie są wymagane
– Cała procedura trwa 30 minut
– Wpłata od 1 zł
Przeczytaj poniżej więcej informacji. Poświęć 10 minut na czytanie i zaoszczędź dni nerwów i zbierania dokumentacji.
Rodzaje produktów oferowanych w ramach SocialBanking – LL:
Leasing operacyjny
Jest to najpopularniejszy, najczęściej spotykany rodzaj leasingu. Charakteryzuje się prostotą księgowania i korzyściami podatkowymi. Kosztem uzyskania przychodu dla leasingobiorcy jest czynsz inicjalny, czyli wpłata początkowa oraz raty leasingowe w całości. Po zakończeniu umowy, która trwa najczęściej od 24 do 48 miesięcy, korzystający ma możliwość wykupić przedmiot, zazwyczaj za jego symboliczną wartość, np.: 1%.
Pożyczka leasingowa
Konstrukcja umowy jest bardzo zbliżona do kredytu lub zakupu na raty. Charakteryzuje się tym, że faktura zakupu wystawiana jest na Twoja firmę. Kupowany środek trwały „wrzucasz” w koszty, jeśli jego wartość nie przewyższa 10 tys. netto, inaczej będziesz musiał go amortyzować. Na podstawie wystawionej faktury przez dostawcę na Ciebie dokonujemy płatności, a następnie spłacasz nam comiesięcznie raty, które nie stanowią kosztu uzyskania przychodu Twojej firmy. Udzielenie Pożyczki leasingowej możliwe jest na dowolny okres (3-24 miesięcy) oraz dowolny zakup.
Co przy leasingu jest kosztem uzyskania przychodu?
Leasing operacyjny
Korzystający nie dokonuje amortyzacji środka trwałego będącego przedmiotem umowy oraz nie wprowadza go jednorazowo w koszy działalności firmy. W leasingu operacyjnym kosztem jest zarówno opłata wstępna jak i w całości miesięczne raty. Do kosztów uzyskania przychodów zalicza się również wartość wykupu.
Pożyczka leasingowa
W przypadku korzystania z pożyczki leasingowej produkt jest kupowany przez Klienta i to po jego stronie leży możliwość jednorazowego odpisu w koszty bądź odpisów amortyzacyjnych. Koszt uzyskania przychodu stanowi tylko część odsetkowa.
Leasing/pożyczka a VAT?
Leasing operacyjny
Umowa leasingowa jest zawierana zawsze na kwotę netto, w związku z tym od wartości netto jest naliczane oprocentowanie. Na każdą ratę leasingową jest wystawiana faktura VAT. Klient może odliczyć VAT na zasadach ogólnych:
- wartość raty leasingowej (bez podatku VAT) stanowi koszt uzyskania przychodu
- w przypadku, gdy Klient nie jest płatnikiem VAT, całość faktury (wraz z VAT-em) stanowi koszt uzyskania przychodu
Pożyczka leasingowa
Umowa pożyczki jest zawierana na kwotę brutto i Klient samodzielnie może odliczyć jednorazowo cały VAT od faktury zakupu przedmiotu. Miesięczne faktury są wystawiane ze zwolnioną stawką VAT.
Jakie przedmioty można wziąć w leasing w SocialBanking – LL?
Nasza firma specjalizuje się w finansowaniu leasingiem wszelkiego rodzaju urządzenia gastronomiczne lub IT.
Do każdego środka trwałego można dokupić oprogramowanie lub akcesoria które również zawarte będą w umowie leasingowej.
Choć specjalizujemy się w finansowaniu pojazdów, to tym produktem nie leasingujemy pojazdów rejestrowanych. Jeśli chcesz wynająć lub wyleasingować pojazd, zrobimy to dla Ciebie wykorzystując inne narzędzia finansowe.
Od jakiej kwoty możliwy jest leasing w SocialBanking – LL?
Niezależnie od przedmiotu zakupu wartość minimalna umowy to 500zł netto a maksymalna to 100tys netto w leasingu, w pożyczce do 20tys netto.
Dlaczego klient musi podawać dane aby poznać ofertę?
Dane, które zostają podane są wykorzystane jedynie do realizacji procedury leasingowej. Nie wymagamy zgody na przetwarzanie wprowadzonych danych – w związku z tym nie wykorzystujemy ich – nie mamy też prawa nikomu ich udostępniać. Wprowadzony mail i numer telefonu potrzebny jest do przejścia całego procesu, gdyż wysyłamy na nie link do umowy oraz PIN do logowania.
Z jakich firm kupując, klient może skorzystać z płatności SocialBanking – LL?
Sprzęt może zostać zakupiony od dowolnego dostawcy. Będziemy potrzebowali dane zgodnie z fakturą pro-formą lub zamówieniem (jeżeli jest wystawione przez dostawcę). Na tym etapie faktura nie jest wymagana, dodasz ją później – po akceptacji otrzymanej od nas umowy.
Jak długo to potrwa, od złożenia wniosku do otrzymania przelewu?
Proces w naszej aplikacji trwa 15 minut, łącznie z uzyskaniem pozytywnej decyzji leasingowej i otrzymaniem umowy. W związku z polskimi regulacjami prawnymi w zależności od rodzaju produktu różni się sposób zawarcia umowy i tak:
- w przypadku leasingu operacyjnego po zapłaceniu opłaty wstępnej, wysyłamy kuriera z umową, który dociera na następny dzień roboczy do Ciebie. Po podpisaniu dokumentów od razu w tym samym dniu nastąpi płatność do dostawcy. Nie czekamy na zwrot dokumentów!;
- w przypadku umowy pożyczki leasingowej dokonanie opłaty wstępnej jest równoznaczne z zawarciem umowy oraz naszą płatnością do dostawcy za zakupy – odbywa się natychmiast.
Jakie są możliwe okresy leasingu?
Okres leasingu operacyjnego jest uzależniony od rodzaju urządzeń i ich stawki amortyzacji. Dla poszczególnych grup prezentuje się on następująco:
- sprzęt IT – 18-36 miesięcy
- smartfony, wyposażenie biura – 24-48
- urządzenia gastronomicznie – 36 miesięcy
Pożyczka leasingowa umożliwia finansowanie zakupu dowolnego przedmiotu o dowolnej stawce amortyzacji na okres od 3 do 24 miesięcy.
Czy klient ponosi jakiekolwiek dodatkowe opłaty?
Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za rozpatrzenie wniosku oraz płatność miesięczną. Przedstawione przez nas kalkulacje rzetelnie informują Klienta o wszystkich wydatkach związanych z leasingiem. Nie stosujemy również żadnych ukrytych kosztów związanych z promocjami typu otwieranie konta itp.
Czy ubezpieczenie jest konieczne?
Ubezpieczenie nie jest wymagane. To klient podejmuje decyzję czy chce ponosić dodatkowe koszty z tytułu ochrony ubezpieczeniowej. Umowa leasingowa jednak nie zwalnia z konieczności spłat w przypadku szkody lub utraty leasingowanego urządzenia. SocialBanking nie narzuca swego ubezpieczenia, pozostawiamy Tobie całkowitą dowolność w tym zakresie.
Możemy jednak bez problemu ubezpieczyć każdy sprzęt klienta.
Mam polisę czy mogę do niej dołączyć leasingowany sprzęt?
Tak oczywiście, można włączyć sprzęt do objęcia ochroną ubezpieczeniową w ramach posiadanej polisy na biuro, dom itp.
Co to jest wykup?
Wykup oznacza ostatnią część należności na rzecz finansującego i tym samym gwarantuje przeniesie prawa własności przedmiotu na Klienta. Opłata ta jest wnoszona po spłaceniu rat leasingowych i jest obowiązkowa…
Jakie informacje potrzebne są do załatwienia formalności?
Zdecydowana większość danych wypełnia się automatycznie za Klienta. Nasza Aplikacja zintegrowana jest ze wszelkimi bazami urzędowymi, dzięki temu zarówno w przypadku indywidualnych działalności gospodarczych jak i wszelkiego rodzaju spółek Klient uzupełnia tylko:
- pesel,
- numer dowodu osobistego, data i przez kogo wydany,
- adres zameldowania
Nie wymagamy żadnych dokumentów ani danych finansowych, proces realizowany jest całkowicie on-line.
Co to jest opłata weryfikacyjna?
Opłata weryfikacyjna 1 zł dokonywana jest szybkim przelewem (pay-by-link) w celu potwierdzenia tożsamości osoby reprezentującej firmę.
Poprzez opłatę weryfikacyjną nasza Aplikacja wyklucza fakt podszywania się osób trzecich pod reprezentanta firmy.
Opłata ta jest również potwierdzeniem wyrażenia zgód na weryfikację Klienta w dostępnych bazach informacji kredytowej na podstawie których podejmowana jest decyzja o przyznaniu finansowania. Opłata weryfikacyjna jest bezzwrotna.
Jak klient podpisuje umowę leasingową?
Leasing operacyjny:
Po akceptacji umowy w naszej aplikacji on-line i dokonaniu opłat wstępnych szybkim przelewem wysyłamy kurierem umowę do podpisu.
Dokumenty zostaną dostarczone następnego dnia roboczego, od razu po ich podpisuje zrealizujemy płatność do dostawcy za zakupy klienta.
Pożyczka leasingowa:
Umowa zawierana jest zdalnie bez konieczności podpisania jej w wersji papierowej. Wykonanie opłaty wstępnej jest jednoczesny potwierdzeniem zawarcia umowy. Płatność za zakupy dokonywana jest natychmiast na podstawie dostarczonej faktury.
Czy można spłacić wcześniej leasing?
Wcześniejsza spłata leasingu jest możliwa przy zachowaniu minimalnego okresu dedykowanemu danemu przedmiotowi leasingu tj. sprzęt IT–18 miesięcy ; gastronomiczny – 36 miesiącach ; pozostałe – 24 miesiącach
Nie zachowując tych okresów, należy przedstawić wycenę od rzeczoznawcy i zakończenie umowy następuje po wskazanej w wycenie wartości rynkowej. Tę kwestię reguluje kodeks cywilny, art. 709. Nie dotyczy pożyczki leasingowej – przy tej usłudze można w dowolnym momencie zakończyć umowę.
Kiedy i w jaki sposób klient otrzymuję faktury i płaci raty?
Faktury na wszystkie opłaty leasingowe wystawiamy w formie elektronicznej i dostarczamy pocztą email.
Opłaty początkowe fakturowane są w ciągu 10 dni od daty wpływu środków.
Miesięczne opłaty leasingowe wystawiane i przesyłane Klientom są 2 dnia każdego miesiąca.
Czy po zawarciu umowy w łatwy sposób klient będzie mógł nią zarządzać?
Specjalnie dedykowany portal dla naszych Klientów umożliwia:
- pobieranie faktur
- monitorowanie stanu swoich płatności
- aktualizowanie swoich danych
- załatwienie aneksów bądź cesji umowy
By móc zalogować się do Portalu Klienta wystarczy podać numer telefonu.
W jaki sposób mogę kupić sprzęt ze wsparciem leasingu lub pożyczki leasingowej SocialBanking – LL ?
Wystarczy, że napiszesz na adres LL@socialbanking.pl i podasz:
– Nazwę swojej firmy
– numer NIP swojej firmy
– Imię nazwisko reprezentanta firmy
– tel. do reprezentanta firmy
– email. Do reprezentanta firmy
Skontaktujemy się z Tobą i w ciągu 15 minut otrzymasz decyzję leasingową.
Do zobaczenia
Zespół
Social Banking S.A.