
To bardzo proste i damy Ci na to pytanie prostą odpowiedź. Dodatkowo zwiększysz przychody i zmniejszysz koszty.
Jak osiągnąć wszystkie te cele?
Odpowiedź jest prosta.
Wyślij ludzi na szkolenia.
Podniesiesz ich kwalifikacje co zawsze przekłada się na zwiększenie przychodów oraz zmniejszenie kosztów. Po podpisaniu z pracownikami umowy, którą załączamy poniżej, zwiążesz ich ze swoją firmą. Dodatkowo całe szkolenia możesz sfinansować ze środoków Unijnych…
Okazuje się, że szkolenia mogą być remedium na bardzo wiele problemów w Twojej firmie.
Wzór - Umowa o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych
Pobierz wzór umowy (edytowalny dokument)
Umowa o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych
zawarta w dniu ……………………… r., pomiędzy:
………………………….,
zwaną dalej “Pracodawcą”,
a
……………………………,
zwaną dalej “Pracownikiem”.
- 1
Przedmiotem niniejszej Umowy są wzajemne prawa i obowiązki Stron umowy o pracę zawartej w dniu ……………………. r. w związku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przez Pracownika.
- 2
- Przez podnoszenie kwalifikacji zawodowych Pracownika, o których mowa w niniejszej Umowie, rozumie się zdobywanie lub uzupełnianie wiedzy i umiejętności przez Pracownika, na co Pracodawca niniejszym wyraża zgodę.
- Pracownik oświadcza, że będzie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w kursie z zakresu ………………… w okresie od …………… r. do ………….. r. organizowanym przez ……………………… (dalej “Kształcenie”).
- 3
- Pracodawca zobowiązuje się umożliwić Pracownikowi podnoszenie kwalifikacji zawodowych w formie wskazanej w § 2 ust. 2.
- Pracodawca zobowiązuje się do pokrycia kosztów podnoszenia kwalifikacji zawodowych, o których mowa w § 2 ust. 2, w wysokości …………….. zł (słownie: …………….. złotych).
- Wszelkie pozostałe koszty związane z rozpoczęciem i kontynuowaniem podnoszenia kwalifikacji zawodowych pokrywa Pracownik.
- 4
- Pracownik zobowiązuje się do pozostawania w łączącym strony Umowy stosunku pracy w trakcie podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz przez okres XX miesięcy od dnia jego zakończenia.
- Pracownik zobowiązuje się ponadto do:
- a) sumiennego uczestniczenia we wszystkich czynnościach przewidzianych w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
- b) ukończenia podnoszenia kwalifikacji zawodowych z wynikiem pozytywnym w przewidzianym terminie,
- c) przedłożenia Pracodawcy certyfikatu/zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia.
- 5
- Pracownik:
- a) który bez uzasadnionych przyczyn nie podejmie podnoszenia kwalifikacji zawodowych albo przerwie podnoszenie tych kwalifikacji,
- b) z którym pracodawca rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia z jego winy, w trakcie podnoszenia kwalifikacji zawodowych lub po jego ukończeniu, w terminie określonym w 4 ust. 1,
- c) który w okresie wskazanym w 4 ust. 1 rozwiąże stosunek pracy za wypowiedzeniem, z wyjątkiem wypowiedzenia umowy o pracę z przyczyn określonych w art. 943 kodeksu pracy,
- d) który w okresie wskazanym w 4 ust. 1 rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia na podstawie art. 55 lub art. 943 kodeksu pracy, mimo braku przyczyn określonych w tych przepisach
jest obowiązany do zwrotu kosztów poniesionych przez Pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez Pracownika w wysokości proporcjonalnej do okresu zatrudnienia po ukończeniu podnoszenia kwalifikacji zawodowych lub okresu zatrudnienia w czasie ich podnoszenia.
- Kwota, jaką obowiązany jest zwrócić Pracownik, zgodnie z § 5 ust. 1 będzie obliczana według następującego wzoru:
k=a/b*c
gdzie:
k- określa kwotę do zwrotu przez Pracownika,
a- oznacza kwotę zrealizowanego przez Pracodawcę dofinansowania,
b- oznacza ilość miesięcy do odpracowania wskazaną w umowie zawartej z Pracownikiem,
c- oznacza ilość miesięcy pozostających do odpracowania na dzień rozwiązania umowy o pracę.
- Pracownik jest zobowiązany do zwrotu kosztów, o których mowa w § 5 ust. 1, w terminie ustalonym na piśmie z Pracodawcą lub niezwłocznie po otrzymaniu stosownego pisemnego wezwania od Pracodawcy.
- 6
Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
- 7
W sprawach nieuregulowanych w Umowie będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny.
- 8
Umowę niniejszą sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.
…………………….. ……………………..
(podpis Pracodawcy) (podpis Pracownika)